Okul Öncesi Antolojisi

Öğetmenlerimizin Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan Türkce, Oyun ve Hareket, Müzik, Fen ve Matematik, Drama ve Okuma -Yazmaya Hazırlık etkinliklerinde kullanabilecekleri eserler yer almaktadır.

* Müzik bölümünde yer alan şarkılar notalarıyla birlikte verilmiştir böylece müzik aleti ile seslendirilmeye uygundur. (Bazı şarkılar oyunlarla sahnelenebilir.)

* Öyküler çocuğun dünyasından seçilmiş, kavram, sayı, fen ve doğa bilgilerini pekiştirir niteliktedir. Öykülerin arasında yer alan sorular çocuğun yaratıcı düşünmesine fırsat yaratır.

* Deneyler bölümünde her deney resimlerle anlatılmış, deneyin olası sonucu belirtilmiştir.

* Şiirler, tekerlemeler, parmak oyunları ve bilmeceler öğretmenlerimizin etkinliklerini eğlenceli hâle getireceği nitelikte olup çocuk seviyesine uygundur.

* Dramalar, kavram oyunları, deneyler, şiirler, tekerlemeler, bilmeceler ve parmak oyunları çeşitliliği ile zengin bir ürün olan kitabımız öğretmenin el kitabı olmaya adaydır.

* Günümüzde Değerler Eğitiminin önemi giderek artmaktadır. Bu nedenle:

Kitabımızın “Değerler Eğitimi” bölümünde her bir değer öykü ile işlenmiş, çocuklarımızın değerleri kazanması için yine onların yaşamından örnek olaylar alınmıştır.

Yorum yapın

Türkiyenin Başkenti (küçük harflerle)