5 Yaş Eğitim Seti

Kitap setimiz 48 – 60 aylık çocukların tüm gelişim alanlarına yönelik hazırlanmış bir settir. 5 yaş grubu çocuklarımız bu setteki alıştırmalarla;
Psikomotor, sosyal-duygusal, dil, bilişsel gelişimlerini destekleyecek alıştırmalarının yanı sıra özbakım becerilerini geliştirici çalışmalar gerçekleştireceklerdir.
Bu alıştırmalar sayesinde günlük yaşamda karşılaşabilecekleri kavramlarla tanışıp uygulanabilir hâle getireceklerdir.
Ayrıca, neden-sonuç ilişkisi, parça-bütün ilişkisi, eşleştirme, karşılaştırma, dikkat, konsantrasyon, görsel algı, gruplama, sayısal becerileri geliştirme, benzerlik, farklılık, yönergeyi dinleme, anlama, uygulama, çevreye karşı duyarlı olabilme, hatırlama, sıralama, ifade edebilme ile ilgili çalışmalar ve uygulamalar içermektedir.
Kitaplar “set” mantığıyla hazırlandığı için 180 iş gününe göre düzenlenmiştir. Belirli gün ve haftalar işlenmiştir.
Her güne ait yıllık plan, günlük plan, plan CD’si öykü, şiir, drama, oyun gibi etkinlikler bir arada sunulmuştur. Öğretmen ve öğrencinin bu yaş grubu için tüm ihtiyacı karşılanmaya çalışılmıştır.
Değerli eğitimcilerimizin değişik örnekler vererek kavramların daha da anlaşılabilir hâle geleceğini düşünerek başarılar diliyoruz. (48-60 aylık çocuklar için.)

Hazırlayan : Uzm. Figen Tığcı Resimleyen : İlknur Ercan Koldaş 21 cm x 29.7 cm Her biri 32 sayfa olan 8 kitaptır. 110 gr, I. Hamur Kâğıt Selefonlu Kapak, Renkli

“5 Yaş Eğitim Seti” için 2 Yorum

Yorum yapın

Türkiyenin Başkenti (küçük harflerle)